Ficovo registrované partnerstvo

Autor: Rudo Hvizdos | 7.5.2012 o 9:00 | Karma článku: 10,73 | Prečítané:  202x

Dostať Fica do televízie v diskusnej relácii tak aby nediskutoval sám so sebou alebo s povinným nahrávačom v prezlečení moderátora malo v jeho minulom vládnom období nulovú šancu. Arogancia nemá rada spoločnosť, najradšej vykrikuje sama.

 

Má to výhody nekonfrontovanej blbosti, ktorá sa tak ľahšie na pravdu obracia. Krikľavým svedkom daného pravidla je nakoniec aj tých 45 depresívnych percent a škaredo zamračená budúcnosť. Budúcnosť, ktorú nerozjasnilo ani antiprogramové vyhlásenie vlády či členovia vládneho pentanetu.

Pocit beznádeje z nezadržateľne dlhej a dobre zmrznutej polárnej noci, ale paradoxne zachraňuje sám pán premiér svojimi vyberavými “dúhovými” sklonmi. Jeho nová tvár sa naplno prejavila aj na diskusnom poli a nerozlučne sa partnersky zaregistrovala s pánom Figeľom. Ľud priam oslepila a zahriala dúha publicistického pokroku, pán predseda už viac nebol sám.

Naozaj nechápem. Už pred voľbami mi to prišlo viac ako zvláštne, keď som ich videl či počul za jeden víkend diskutovať dva krát o tom istom, len na iných programoch a o týždeň sa zopakovalo presne to isté. Nič proti výberu pána Fica, ale mal by mať na zreteli, že jeho zasnúbený oponent je z hnutia známeho svojimi vyberavými partnerskými názormi.

Kedy už konečne slovenské média dospejú a zistia, že sami politikov potrebujú oveľa menej ako politici potrebujú ich. Keď nechce ísť Fico do TV skutočne aj diskutovať, tak ho skrátka budem ignorovať, kým si to nerozmyslí. Keď sa mu nepáči zloženie relácie tak má jednoducho smolu, mňa sa tiež nikto nepýtal či chcem platiť z mojich daní bláznivé nápady strany smer. Chlapík môže byť rád, že sa má kde vyrozprávať.

Dĺžka mediálnej tolerancie voči arogancii, bezpráviu, samoľúbosti a nespravodlivosti bude agóniu v spoločnosti iba predlžovať a nepriamo podporovať. Naozaj sa potrebujeme pozerať na ničím nekonfrontovanú zaranžovanú politickú pretvárku vysmiateho populistického oportunistu v priamom prenose? Nebola by lepšia skutočná sebavedomá žurnalistka, ktorá namiesto seba donúti púšťať do gatí sem tam aj politikov?


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?